Deniz Kirliliği Denetçisi Eğitim Programı...

08.3.11

14-18 Mart 2011

Belek - Antalya

 

 

            2872 Sayılı Çevre Kanununun 12. ve 24. maddeleri kapsamında çıkarılan 2009/13 sayılı “Yetki Devri Genelgesi” çerçevesinde gemi kaynaklı deniz kirliliğinin denetim ve kontrolünde yetki devri yapılan kurumlarca görevlendirilen denetçilerin eğitim alarak sertifikalandırılması 2010/8 sayılı “Gemilerden Kaynaklanan Deniz Kirliliğinin Kontrolünde Görevlendirilecek Olan Deniz Kirliliği Denetim Personeli İle Bu Personele Verilecek Eğitime İlişkin Genelge” ile zorunlu hale getirilmiştir.

 

            2010/8 sayılı genelge kapsamında gemi kaynaklı deniz kirliliğinin kontrolüne yönelik olarak yetki devri yapılan kurumların denetçilerinin eğitiminin gerçekleştirilmesi amacıyla Bakanlığımızca Antalya ilinde iki adet uygulamalı eğitim gerçekleştirilecektir. Bu eğitimlerden ilki gerçekleştirilmiş olup, 85 denetim personeline eğitim verilmiştir. İkinci eğitim ise 14-18 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

            Bu eğitimlere deniz kirliliği denetimi konusunda yetki devri yapılan kurumlardan Denizcilik Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İstanbul, Kocaeli, Mersin ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlıklarında görevli denetim personeli katılım sağlayacaktır.

 

 

 

Eğitim Programı

 

Organizasyon Bilgileri