Ankara'da 21 Mart Dünya Ormancılık Günü Görkemli bir Törenle Kutlandı...

22.3.11

Çevre ve Orman Bakanlığınca 21 Mart Dünya Ormancılık günü, TOBB Üniversitesi Konferans salonunda muhteşem bir organizasyonla kutlandı. Orman Genel Müdürlüğünce tertiplenen törene, Çevre ve Orman Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Müsteşarımız Lütfi Akça, Müsteşar Yardımcımız Mahir Küçük, Ankara Vali Yardımcısı, Milletvekili Meslektaşımız Nuri Uslu, Genel Müdürümüz Mustafa Kurtulmuşlu, TOBB Üniversitesi Rektörü, Bakanlığımız Genel Müdürleri, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ile çok sayıda personelimiz ve halkımızın yoğun katılımıyla başlandı.
 
27 Bölge Müdürlüğüyle canlı bağlantı yapılan tören, Genel Müdürümüz Mustafa Kurtulmuşlu'nun 21 Martın önemini vurgulayan açılış konuşmasının ardından Çevre ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun konuşması ile devam etti.
 
Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU Konuşmasında  Ormancılığın önemine vurgu yaparak BM Ormancılık Forumunun BM dışında ilk kez ülkemizde 2013 yılında yapılacağına dikkat çekerek "Bu olay Ülkemiz ve ormancılığımız açısında çok büyük bir başarıdır, dünya ülkeleri arasında 16. sırada olan ormancılığımızı sizlerden burada bir söz alarak 2015 yılında 7. sıraya getirmeye var mısınız." dedi. Sözlerine "Ormancıların içinde olduğum için biliyorum, üstün gayretlerinizi hep görüyorum ve hepinizi tebrik ediyorum" diye devam etti. 2010 yılında alınan ödüllerden bahseden bakanımız tüm teşkilatın 21 mart ormancılık gününü tebrik etti.
 
Fotoğraf sergisi açılışı ile devam eden tören, Orman Genel Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosunun verdiği "CEMRE KONSERİ" ile son buldu.