'Çölleşme ile Mücadelede Sivil Toplum Kuruluşlarının (Stk) Rolü' Konulu Uluslararası Eğitim Programı 13 Haziranda Başlıyor...

12.6.12

13-18 Haziran 2012 tarihleri arasında Ankara Ramada Otel’de,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, TC Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi Sekreterliği (UNCCD), ve diğer ortaklarla işbirliği halinde “Çölleşme İle Mücadelede Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) Rolü” konulu uluslararası bir eğitim programı düzenlenecektir.

 

Programa Orta Asya, Orta Doğu, Balkanlar ve Afrika’dan toplam 22 ülkeden 33 temsilci ile ülkemizden 10 sivil toplum kuruluşu temsilcisi iştirak edecektir.   

 

Eğitim programı kapsamında STK ların çölleşme ile mücadele sürecindeki yeri, yaptıkları projeler ve edinmiş oldukları tecrübeler, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları ile politika üretme, bilim, teknoloji ve bilgi paylaşımı ve kapasite geliştirme gibi konularda yapılacak sunumlara ilaveten 16-17 Haziran 2012 tarihlerinde Konya Altınapa ve Karapınar’da arazi çalışmaları gerçekleştirilecektir.


 

18 Haziran 2012 Pazartesi günü Ankara Ramada Otel’de yapılacak olan Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü kutlamaları sonrasında eğitim programı sona erecektir.