Bakanlığımız INSPIRE Konferansında...

25.6.12

Bakanlığımız INSPIRE Konferansında !!!

2011 yılında mülga Çevre ve Orman Bakanlığı döneminde, Bakanlığımızın çabaları ile İstanbul’da yapılması kararlaştırılan Inspire (Avrupa Mekânsal Veri Altyapısı) Konferansı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı organizasyonunda İstanbul Kongre Merkezinde başladı.


Konferansa tüm Avrupa ülkelerinden katılım sağlanmakta olup, bu etkinlik coğrafi bilgi sistemleri konusunda dünyada yapılan en önemli konferanstır. AB ülkelerinin dışında dünyanın birçok ülkesinden de CBS uzmanları konferansa katılmaktadır.


Bakanlığımız ise, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının koordinasyonunda Bakanlığımızın ve bağlı kuruluşlarımızın yaptığı CBS çalışmalarını katılımcılara tanıtmaktadır.


Tanıtım maksadıyla bir stant açılmıştır. 25- 27 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan konferansta Bakanlığımız, 2 sözlü sunu ve 4 posterle çalışmalarını tanıtacaktır.


Ayrıca konferansta, Bakanlığımız tarafından geliştirilen Geodata uygulamasının 5 nci versiyonu hem tanıtılmakta, hem de devreye alınarak tüm Bakanlığımız personelinin hizmetine sunulmaktadır.