CITES Uygulamalarında Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi 4. Yönlendirme Toplantısı Yapıldı…

14.12.12

Türkiye’de CITES Uygulamalarında Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” konulu Twinning (Eşleştirme) Projesi kapsamında; 13 Aralık 2012 tarihinde Bakanlığımız Söğütözü Binasında 22. Kat 1 No’lu Salonda Saat:10:00’da Dördüncü Yönlendirme Komitesi Toplantısı yapılmıştır.

 

 

Bahse konu toplantının açılışı; SPO (Proje Kıdemli Program Sorumlusu) Müsteşar Yardımcısı Sn. Mustafa ELDEMİR tarafından yapılmıştır. Sn. ELDEMİR Konuşmalarında; Ülkemizin biyolojikçeşitliliğinin çok zengin olduğunu ve bunun sürdürülebilir kullanımının büyük önem taşıdığını vurgulayarak bu konuda eğitim ve farkındalık artışının önemini ifade etmişlerdir. Ardından bu konuda bahse konu Projenin önemini belirtmişlerdir. Daha sonra Proje Lideri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Sabri KİRİŞ tarafından proje hakkında bilgi verilmiştir. Proje Koordinatörü Mercedes NUNEZ ROMAN tarafından dördüncü üç aylık proje aktiviteleri hakkında bir sunum yapılmıştır.

 

Bahse konu sunumda; Aktivite 4.3 Türk Veteriner Hekimlerin Değişim Programı kapsamında yaptığı İspanya Ziyareti (24-28 Eylül 2012), Aktivite 5.1 CITES Uygulamalarında Kullanılacak Tanımlama Kılavuzlarının Hazırlanması için Yapılan Değerlendirme (5-12 Ekim 2012),  Aktivite 7.3 Fransa Çalışma Ziyareti (18-24 Kasım 2012), Aktivite 8.3 Üçüncü Eğitim Programı (1-4 Ekim 2012) konuları yer almıştır.  Soru ve önerileri için diğer Kurum temsilcilerine söz verilmiş ve Proje Lideri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Sabri KİRİŞ tarafından yapılan genel bir değerlendirmenin ardından toplantı kapatılmıştır.

 

Toplantıya; İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Orman Genel Müdürlüğü ve AB ve Dış İlişkiler  Dairesi Başkanlığı tarafından katılım sağlamıştır.