Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtını Bir Günde 600 Kişi Ziyaret Etti...

10.5.13

BAHAR YÜRÜYÜŞÜNE KATILAN YÜZLERCE KİŞİ ÇEVRE DÜZENLEMELERİNE HAYRAN KALDI

Orman ve Su İşleri 10.Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğünün de içinde bulunduğu Boyabat Kaymakamlığı, Boyabat Belediyesi,  ve Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin ortaklaşa katkılarıyla düzenlenen 4.Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü yediden yetmişe yüzlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Yürüyüşe katılan yaklaşık 600 kişi Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtını ziyaret etti

Sinop ili Boyabat İlçesinin tarihi Salar Köyü Kaya Mezarları önünden başlayan ve 12 km lik bir güzergahta devam eden yürüyüş Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtında sona erdi.

Doğa Yürüyüşüne Boyabat Kaymakamı Bilal BOZDEMİR başta olmak üzere, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Av. Hasan TOSUNOĞLU , İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK,Valilik İl Basın Müdürü Hakan ŞİMŞEK ,HİS(Herkez İçin Spor )İL Temsilcisi Özkan AKAR, Boyabat Belediyesi yetkilileri, Boyabat Gazetesi çalışanları, Sinop Ormanspor Dağcılık Topluluğu üyeleri ve 600 e yakın Sinoplu katıldı.

Yürüyüş etkinliği nedeni ile Bazalt Kayalıları Tabiat Anıtına ilk defa gelme fırsatını bulan yüzlerce kişi alanda yapılan çevre düzenleme çalışmaları ve eğitim platformlarını şaşkınlık ve beğeni ile karşıladı.

10 hektarlık bir alanı kaplayan Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtında açık hava Doğa Eğitim Merkezi anlayışı ile yapılan çevre düzenlemeleri ; yürüyüş güzergahları üzerinde bulunan tabela ve bilgilendirme levhaları, doğal peyzaja uygun köprü ve çitler ile ilginç ahşap objeler ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördü.

Alanda hazır bulunan Şube Müdürlüğü personeli ve Şube Müdürümüz Fatma KARAHAN tarafından alanı gezen Boyabat Kaymakamı ve kurum Amirleri ile öğrenciler  ve yerel halka alanın kaynak değerleri ve Doğa Koruma Faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktarılarak alanda yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Orman ve Su İşleri Sinop İl Şube Müdürlüğünce katılımcılara alanda yapılan Eğitim Platformunda ikramlarda bulunuldu, doğa eğitimi faaliyetleri tanıtıldı