'Su Kalitesi İzleme Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi' Toplantısı gerçekleştirildi...

09.1.14

8 Eylül 2011 tarihinde başlamış olan TR09 IB EN 03 kodlu Su Kalitesi İzleme Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi’nin çıktıları arasında yer alan Ulusal İzleme Planı’na ait taslak, kurumların katılımı ile 07 Ocak 2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığında tartışmaya açıldı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Lütfi AKCA’nın başkanlığını yaptığı toplantıya; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Su Enstitüsü, AB Bakanlığı ve AB Türkiye Delegasyonu ile Hollanda, Fransa ve Portekiz’den gelen uzmanlar katılım sağlamıştır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Lütfi AKCA’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantı, Hollanda, Fransa ve Portekiz’den katılım sağlayan uzmanların ülke deneyimlerini paylaşmalarıyla devam etmiştir. Ülkemiz için hazırlanan Ulusal İzleme Programı Taslağı sunulduktan sonra katılımcıların görüşleri alınmış olup, Sayın Müsteşarımızın talimatları doğrultusunda Ulusal İzleme Planı’na nihai hali verilecektir.