Türkiye Sucul Canlılar Müzesi’nin Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü”nün imza töreni gerçekleştirildi.

13.2.14

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ile Süleyman Demirel Üniversitesi Su Enstitüsü arasında “Türkiye Sucul Canlılar Müzesi’nin Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü”nün imza töreni 11 Şubat 2014 tarihinde Bakanlığımızda gerçekleştirildi. İmza Törenine Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ile Süleyman Demirel Üniversitesi Su Enstitüsü temsilcileri katılım sağlamıştır.

 

 

Su Yönetimi Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Cumali KINACI tarafından, Genel Müdürlüğümüz proje ve çalışmalarından elde edilecek sucul canlı numuneleri ile zenginleştirilecek olan ülkemizin bu alandaki ilk bilim müzesinin kurulmasının önemi ve değerinin ifade edildiği açılış konuşmasının ardından söz alan Süleyman Demirel Üniversitesi Su Enstitüsü Müdürü Sn. İbrahim DİLER tarafından, müze için üniversitelerinden çok büyük destek ve katkı gördükleri vurgulanarak; Üniversite Rektörlüğü’nün bunun için kendilerine iki katlı bir bina tahsis ettiği ve bundan sonra da özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapmayı düşündükleri projelerle müzeyi daha da geliştirmeyi ve büyütmeyi planladıkları bildirilmiştir.

 

 

Karşılıklı teşekkür konuşmalarının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Cumali KINACI ile Süleyman Demirel Üniversitesi Su Enstitüsü Müdürü Sn. İbrahim DİLER tarafından imzalanan “Türkiye Sucul Canlılar Müzesi’nin Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” 11 Şubat 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

 

 

Müze Protokolü-1

Müze Protokolü-2