Filistin Tarım Bakanlığı Heyeti ÇEM Genel Müdürü Hanifi Avcı’yı Makamında Ziyaret Etti…

18.3.15

17 Mart 2015 tarihinde, Filistin Tarım Bakanlığı’ndan gelen bir heyet, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Filistin Tarım Bakanlığı arasında imzalanan ikili işbirliği konularını görüşmek üzere Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele (ÇEM) Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi AVCI’nın makamında gerçekleştirilen görüşmede; ÇEM Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen yurt içi ve yurt dışı projeler ve düzenlenen eğitim çalışmaları hakkında Filistin Tarım Bakanlığı Heyetine bilgi verildi. Filistin Tarım Bakanlığı Heyeti de kendi kurumlarında yapılan ormancılık faaliyetleri, karşılaştıkları sorunlar, çözüm önerileri ve teşkilat yapıları hakkında bir sunum yaptı.


Filistin Heyeti; Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Filistin Tarım Bakanlığı arasında imzalanan protokolde yer alan çalışma konularını projeye çevirmek istediklerini, bu konuda işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Filistin de bu işbirliği için kendilerinin de içinde bulunduğu 5 kişilik bir heyet kurulduğunu ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade ettiler.
Filistin’de 5 adet orman fidanlığı olduğunu, burada yetiştirilen fidanların orman ve mera alanlarında kullanıldığını ifade eden heyet, Filistin’de Türkiye tarafından bir fidanlık kurulması ya da modernizasyonunun yapılması konusundaki taleplerini dile getirdi. ÇEM Genel Müdürü Hanifi AVCI, Filistin’de bir orman fidanlığı kurulması /modernizasyonu konusunda en kısa zamanda hazırlık yapılacağını Filistin Heyetine bildirdi.


Filistin heyeti listesi;

  • Basem HAMMAD, Ormancılık ve Mera Genel Müdürü (Filistin Tarım Bakanlığı)
  • Thaer RABI, Korunan Alanlar ve Yaban Hayatı Şb. Müdürü (Filistin Tarım Bakanlığı)