1. Diyarbakır’da Vurulan Leopar, Dünya Sulak Alanlar Günü’nde Ankaralılarla Buluşuyor…

  31.1.14 Diyarbakır’da bir çoban tarafından vurulan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce tahniti yaptırılan leopar, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nün kutlanacağı Sürmeli Otel’de Ankaralılarla buluşuyor.

 2. Kktc Su Temin Projesi Kapsamında Dev Adım…

  30.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve asrın projesi olarak nitelendirilen KKTC Su Temin Projesi kapsamında 3 tesisin temeli atılıyor.

 3. Her Yıl 40 Farklı Ülkeden Yabancı Avcı Ülkemizi Ziyarete Geliyor…

  29.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen av turizmi kapsamında düzenlenen av organizasyonlarında her yıl ülkemizi ortalama 40 farklı ülkeden yabancı avcılar ziyaret ediyor.

 4. Yaban Hayatı Bilinçli Avcılarla Korunacak…

  28.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yaban hayatını korumak için ülkedeki avcıları eğitime alıyor.

 5. Atıksular Atık Olmaktan Çıkıyor

  27.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü özellikle su kıtlığının yaşandığı kurak yaz mevsimlerinde atıksuları tekrar kullanmak için çalışma başlattı...

 6. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu…

  27.1.14 Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Memleketi Afyonkarahisar'da Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu…

 7. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da Ziyaretlerde Bulundu

  26.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu memleketi Afyonkarahisar’da ziyaretlerde bulundu...

 8. Diyarbakır’da Vurulan Leoparın Tahniti Tamamlandı

  24.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Diyarbakır'da 3 Kasım 2013'te Bir Çoban Tarafından Silahla Öldürülen Anadolu Leoparının Tahnitini Tamamladı.

 9. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar Belediyesini Ziyaret Etti.

  23.1.14 Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti.

 10. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’den Karayolu Ağaçlandırmalarına Övgü…

  23.1.14 Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Yol Kenarları Ağaçlandırma” çalışmalarından duyduğu memnuniyeti teşekkür yazısı ile ifade etti.

 11. Ev Pansiyonculuğu Projesi İle Orman Köylüleri Kalkınıyor…

  20.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2007 yılında başlattığı “Orman Köylülerimize Ev Pansiyonculuğu Kredisi” projesi ile orman köylülerinin kalkınmasına destek olmaya devam ediyor.

 12. Bingöl, Elazığ Ve Muş İlini Kapsayacak 73 Milyon Liralık Kırsal Kalkınma Projesi Hayata Geçiyor…

  20.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünce yürütülen 73 milyon liralık kırsal kalkınma projesi hayata geçiyor.

 13. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir'de…

  19.1.14 Prof. Dr. Eroğlu, Vali Ahmet Turhan'ı ziyaretinde yaptığı açıklamada, Bakanlığın Balıkesir'deki çalışmalarını anlattı.

 14. Türkiye’nin Biyolojik Çeşitlilik Haritası Oluşturuluyor…

  15.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, yürüttüğü ‘’Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi’’ ile Türkiye’nin biyolojik çeşitlilik haritasını oluşturacak.

 15. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Bir İlk Daha…

  12.1.14 OGM, yürüttüğü çalışmalar sonucunda Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Envanter Takip Sistemini (ODÜH ETS) tamamlayarak, sistemi vatandaşların kullanımına sundu.

 16. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ASKON Üyesi İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi

  11.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) üyesi iş adamlarıyla bir araya gelerek, bakanlık faaliyetleri hakkında bilgi verdi...

 17. Alibeyköy Baraj Havzası Çevresinde Yeşil Kuşak Ormanı Oluşturuldu…

  11.1.14 Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Ağaçlandırma Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor…

 18. Prof. Dr. Veysel Eroğlu; "İstanbul'u Susuz Bırakmayacağız"

  10.1.14 Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Başkanı Kadir Topbaş İle Basın Toplantısı Düzenleyerek, Su Durumu, İstanbul'a Su Temini İçin Yapılan Çalışmalar Ve Uygulamaya Konulacak Yeni Projeler Hakkında Bilgi Verdi.

 19. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Basın Toplantısı Düzenledi

  09.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Düzenlediği Basın Toplantısında Bakanlığının 2013 Yılı Yatırımlarını Değerlendirerek 2014 Yılı Hedeflerini Açıkladı

 20. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 2014’ Te 3 Çığ Uygulama Projesini Hayata Geçirecek…

  09.1.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü, ülke genelinde can, mal, orman ve toprak kaybına sebep olan çığların önlenmesi maksadıyla harekete geçti. 2014 yılında 3 çığ önleme projesi hayata geçirilecek, 3 yeni çığ önleme projesinin ise hazırlık çalışmaları devam ediyor.

 1. 1
 2. 2
 3. Sonraki Sayfa