1. Çoruh’un Gerdanlıklarından İlk 5 Ayda Ekonomiye 261 Milyon Liralık Katkı…

  30.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve özel sektör tarafından Çoruh Nehri üzerinde işletmeye açılan hidroelektrik santrallerinin (HES) ürettiği elektriğin, 2014’ün ilk 5 ayında ülke ekonomisine katkısı 261 milyon TL olarak gerçekleşti.

 2. Korunan Alan Sayısı 1.760’a Ulaştı…

  28.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı yürüttüğü çalışmalarla tabiatı koruma altına alınan alanları artırmaya devam ediyor.

 3. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara’da Düzenlenen Somali Milli Günü Resepsiyonu’na İştirak etti…

  27.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara’da Düzenlenen Somali Milli Günü Resepsiyonu’na İştirak etti…

 4. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilişim Alanında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İle İşbirliğine Gidiyor…

  26.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında bilişim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

 5. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Ramazan Ayı İçin Meteorolojik Değerlendirme…

  26.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan ayında hava sıcaklıklarının ülke genelinde orta vadeli ve aylık tahminlere göre ülkenin büyük bir bölümünde mevsim normallerinde seyredeceğini söyledi.

 6. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da…

  25.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner'i ziyaret etti.

 7. 1,5 Asırlık Rüya Çine Adnan Menderes Barajı ve Hes Elektrik Üretimine Başladı…

  24.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından hizmete alınan ve Aydın’ın 1,5 asırlık rüyası olan Çine Adnan Menderes Barajı ve HES elektrik üretimine başladı.

 8. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Yaban Hayatına Katkı…

  23.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ülkenin çeşitli yerlerinde kurulan üretme istasyonlarında 2014 yılında üretilmesi planlanan 88 memeli yaban hayvanını tabiatla buluşturacak.

 9. Türkiye’nin En Büyük Tatlı Su Gölü Beyşehir Beklenen Eski Günlerine Kavuştu…

  20.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler neticesinde ülkemizin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde su seviyesi tatmin edici noktaya ulaşarak beklenen eski günlerine ulaştı.

 10. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Çevre Komisyonu’nda Görüşülerek Kabul Edildi

  19.6.14 TBMM Çevre Komisyonu, Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı değişikliklerle kabul etti.

 11. Ergene’ye İleri Teknolojilerle Sürekli Takip…

  18.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ergene Nehri’nin su kalitesini ileri teknolojiyle sürekli takip altına aldı.

 12. Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Çölleşmeyle Mücadele, Dünyanın En Önemli Meselelerinden Birisi”

  17.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 17 Haziran Dünya Çölleşme İle Mücadele Günü’nde Konuştu

 13. Orman Genel Müdürlüğü'nün 175. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı...

  17.6.14 Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü'nün 175. Kuruluş Yıldönümü Dolayısıyla Düzenlenen Törende, Orman Teşkilatının Mensuplarına Konuştu…

 14. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman Fakültesi Dekanlarıyla Bir Araya Geldi…

  16.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Orman Fakültesi II. İstişare Toplantısı” kapsamında fakülte dekanlarıyla Ankara’da bir araya geldi.

 15. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da…

  15.6.14 Başbakan Sayın Erdoğan, Trabzon'da yapımı tamamlanan eserlerin resmi açılışı dolayısıyla düzenlenen törende halka hitap etti.

 16. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Artvin’de…

  14.6.14 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programı kapsamında kente gelen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Kemal Cirit'i ziyaret etti.

 17. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Artvin’de…

  14.6.14 Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'de düzenlenen toplu açılış törenine katılarak vatandaşlara hitap etti.

 18. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Biyokaçakçılıkla Mücadelede Kararlılığını Sürdürüyor…

  14.6.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, biyokaçakçılıkla mücadelede kararlılığını sürdürüyor.

 19. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize’de…

  13.6.14 Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize’de Valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde katıldı.

 20. Türkiye'den Kırgızistan'a Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Desteği

  13.6.14 Ulusal ve Uluslararası Projelerle Çölleşme ve Erozyonla Mücadeleye Devam Eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orta Asya ve Kafkaslardaki Dağlık Havzaların Sürdürülebilir Yönetimi İçin Kapasite Geliştirme Projesi Kapsamında, Kırgızistan İçin Proje Hazırladı

 1. 1
 2. 2
 3. Sonraki Sayfa