1. Odun Dışı Orman Ürünleri Orman Köylüsüne Gelir Kapısı Oldu…

  30.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) odun dışı orman ürünleri üretmeye bütün hızıyla devam ediyor.

 2. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ’da…

  28.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 11 Tesisin Temel Atma Töreni İçin Geldiği Elazığ’da Valiliği ve Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti...

 3. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Malatya’da…

  27.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bazı ziyaretlerde bulunmak için geldiği Malatya’da 12 Tesisin Temelini Attı…

 4. Fahri Av Müfettişleri Gece Operasyonuyla Kaçak Avcılara Dur Dedi…

  26.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü kaçak avcılarla mücadelesini hız kesmeden sürdürüyor.

 5. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Adıyaman Tanıtım Günlerine Katıldı...

  25.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Feshane'de düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günlerine katıldı.

 6. Üniversiteler Ağaçlandırılıyor…

  25.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl Kasım ayında Ankara Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsünde gerçekleştirilen merasimle başlatılan Üniversite Kampüsleri Ağaçlandırma Seferberliği ülke genelinde devam ediyor.

 7. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Tataristan’da...

  24.9.14 Bir entegre ağaç işleme fabrikasının açılışına katılmak üzere Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile bir araya geldi.

 8. Kaçkar Dağları Milli Parkı Adrenalini Yüksek, Eşsiz Maceranın Yaşandığı Bir Mekan Haline Geliyor

  23.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı adrenalini yüksek, eşsiz maceranın yaşandığı bir mekan haline getiriyor.

 9. Kelaynakların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor…

  19.9.14 Yürütülen faaliyetlerden elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde 2001 yılında ülkemizde 42 olan kelaynak sayısı 189’a çıkarıldı.

 10. “Entegre Orman Yönetimi Projesi” Kamuoyuna Tanıtıldı...

  17.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi uygulayıcılığında Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) desteğiyle yürütülen ve kısa adı Entegre Orman Yönetimi olan “Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi” Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin AKMAN’ın katılımı ile Ankara’da kamuoyuna tanıtıldı.

 11. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Bir Turizm Projesi Daha…

  16.9.14 Ülkemizin Tatil Cenneti Akdeniz, Artık Ekoturizmin De Merkezi Oluyor…

 12. Kene Timleri İş Başında…

  12.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü kene kaynaklı olarak insanlara bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına karşı beç tavukları üreterek köylülere dağıtıyor.

 13. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Yalova’nın İçmesuyu Sıkıntısına El Attı…

  10.9.14 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Yalova’da yaşanan içmesuyu sıkıntılarının önüne geçmek için inşa edilen Kurtköy derivasyonu isale hattı bugün itibariyle devreye aldı.

 14. Ava Gitti Avlandı…

  09.9.14 Adana’da 2 Yaban Keçisini Kaçak Olarak Avlayan Avcılar Yakalandı…

 15. Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “Kapalı Sulama Sistemlerinin Tercih Edilmesiyle Her Yıl Ortalama 10 Milyar Metreküp Su Tasarruf Edilebilir”

  06.9.14 Kapalı Sulama Sistemlerinin Tercih Edilmesiyle Her Yıl Ortalama 10 Milyar Metreküp Su Tasarruf Edilebilir

 16. Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Ağaçlandırma Çalışmaları Yurt Genelinde Devam Ediyor…

  04.9.14 Mersin’deki Gölet Çevrelerinde Yeşil Kuşak Ormanı Oluşturuldu…

 17. Ormanlar Gözlem Altında…

  03.9.14 Orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele için hayata geçirilen Keşif Gözetleme Helikopter Projesi kapsamında alınan helikopterler deneme uçuşlarına başladı.

 18. Mardin Ceylanpınar Ovaları’nda Önemli Bir Eşik Aşıldı…

  02.9.14 Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalına Su Verilmeye Başlandı…