Bakan Eroğlu Muş'ta

02.10.09

Bazı incelenme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’a gelen Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.
İlk olarak Muş merkeze bağlı Çatbaşı köyüne giden Bakan Eroğlu, burada yapımı devam eden Karasu Islah Projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemelerin ardından Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret eden Eroğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye’deki bütün derelerle alakalı taşkın risk haritası hazırlanması ve acil ihtiyaç listesine göre bunların yatırım programına alınması talimatı verildiğini söyledi.
Bu konuda büyükşehirlerde bazı problemlerle karşılaştıklarını ifade eden Bakan Eroğlu, ''Büyükşehir sınırları içerisinde su ve kanalizasyon idarelerinin bu dereleri ıslah etmesi, geri kalan kara havzalarının da Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü tarafından ıslah edilmesi için çalışma yapılıyor. Seferberlik eylem planı hazırladık. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek başkanlığında bir toplantı yapıldı. Diğer bakanlıkların da yapacağı çalışmalar masaya yatırıldı.'' diye konuştu.


Belediye ziyaretinin ardından Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret eden Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, burada yaptığı konuşmada ise vatandaşlarımızı Ankara’ya çağırmıyoruz biz onların ayağına gidiyoruz ve çalışmaları yerinde inceliyoruz dedi. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı hakkında da bilgi veren Eroğlu, içme suyundan sulamaya, ağaçlandırmadan, dere ıslahlarına, ormancılık faaliyetlerinden, meteorolojik işler ve çevre faaliyetlerine kadar birçok konuyu masaya yatıracağız dedi.