Bakan Eroğlu DSİ Bölge Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirdi

05.10.09

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan 26 Bölge Müdürüyle toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada “Küresel iklim değişikliği DSİ’nin önemini arttırmıştır. Bunun için baraj, HES, gölet ve sulama tesislerinin yapımı aciliyet arz etmektedir. Bunları kısa sürede tamamlamamız gerekir” dedi
Eroğlu, DSİ çalışanlarının vatandaşlarımıza, bütün canlılara hizmet ettiğini ifade ederek, insanların en hayırlısı millete faydalı olanlardır düsturuyla çalışıyoruz ve çalışacağız dedi.

Eroğlu, vatandaşın her türlü sıkıntısında yanında aradığı ilk yetkilinin DSİ çalışanları olduğunu vurgulayarak bunun için DSİ de çalışmak ayrıcalıktır ifadesini kullandı.

Bu hizmetleri yürüten personelin eğitiminin önemini vurgulayan Eroğlu, “Her kurumun ve kuruluşun büyük hedefleri vardır. Bu çerçevede DSİ’nin de 2023 yılı hedefi vardır. Bu hedefler kısa sürede tamamlanması için personelin eğitimi ve motivasyonu şarttır. DSİ bir aile ruhuyla çalışmaktadır ve bunu bütün çalışanlar hissetmektedir” dedi.
Bakan Eroğlu, Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları ve Bölge Müdürlerini DSİ Genelgesine harfiyen uymaları konusunda uyararak, Genel Müdürün yılda 1 kez bütün tesisleri yerinde görmesini, genel müdür yardımcılarının 6 ayda, bölge müdürlerinin ise 3 ayda bir bütün tesisleri yerinde incelemelerini istedi.
DSİ’nin başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayan Eroğlu, “ Proje tamamlanma süresini 42 yıldan 15 yıla indirdik. Şimdi hedefimiz bu süreyi daha aşağılara çekmektir. Sulamada cazibeli sulamaya önem vereceğiz. Önceliğimiz projelerin 5 yılda gerçekleşmesidir” dedi.