Bakan Eroğlu Giresun Günlerine İştirak Etti

12.4.10

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Giresun Valiliği ve Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonunca bu yıl dördüncüsü, Eyüp'teki Feshane Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen, ''Giresun Günleri''nin açılış merasimine iştirak ederek bir konuşma yaptı.

 

Bakan Eroğlu konuşmasında, geçen yıl yapılan etkinlikte de bulunduğunu ve burada olmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

 

Giresunluların ''hizmetkarı'' olduğunu ifade eden Eroğlu, önemli bir programı sebebiyle etkinliğe katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresunlulara selamlarını ilettiğini söyledi.

 

Hükümetin Giresun'a büyük destek verdiğini dile getiren Eroğlu, ''Yollar, hastaneler, KÖYDES, BELDES projeleri Giresun'a hayat vermiştir. Yapılacak çok şey var. Bunun farkındayız. Sadece KÖYDES kapsamında Giresun Valiliğine 117 milyon TL aktarıldı. Bakanlık olarak şehire yapacağımız çok şeyler var. Barajlar, göletler, dere ıslahları, ağaçlandırma faaliyetleri gibi. 2010 yılı yatırım programı önüme geldiğinde Giresun için yapılan bütün teklifleri aynen imzaladım'' diye konuştu.

 

Dere ıslahları konusunda önemli adımlar atıldığını, kentte 18 derenin ıslahının gerçekleştirildiğini söyleyen Eroğlu, şu anda yeni projeleri de yatırım programına koyduklarını kaydetti.

 

Giresun Valisi Mustafa Yaman da bu organizasyonun Türkiye'nin önemli yöresel programlarından biri olduğunu belirterek, bu etkinlikte Giresun'un tarihi, doğası, denizi, turizmi ve bütün diğer yönleriyle tanıtılacağını kaydetti.

 

Konuşmaların ardından Vali Yaman, Bakan Eroğlu'na plaket ve fındık şeklinde biblo takdim etti.

 

Açılış merasimine, Giresun milletvekilleri ile İstanbul'da yaşayan çok sayıda Giresunlu iştirak etti

 

09.04.2010