Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Sarıkaya’ya Veda Merasimi

15.9.10

Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya’ya emekli olması münasebetiyle bir veda merasimi düzenlendi. 7,5 yıldır Çevre ve Orman Bakanlığı’nda müsteşarlık görevini yürüten Sarıkaya’nın veda merasimine, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra bakanlık bürokratları ve çalışma arkadaşları iştirak etti.

Merasimde bir konuşma yapan Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu verdiği hizmetler ve yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Müsteşar Sarıkaya’ya şahsı ve bakanlığı adına şükranlarını sundu.

Bakan Eroğlu konuşmasında bakanlık bürokratları arasında en uzun süreli müsteşarlık görevini yerine getiren Sarıkaya’ya bundan sonraki hayatında huzur, sağlık ve afiyet diledi.

Üniversite’de, İSKİ’de ve Bakanlık bünyesinde Müsteşar Sarıkaya ile birlikte yaptıkları çalışmaları anlatan Bakan Eroğlu ayrıca hatıralarından da bahsetti. Bakan Eroğlu, İstanbul’un birçok yerine içmesuyu temin etmek için sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Birçok milletlerarası makaleye imza atan Sarıkaya’nın çok müstesna bir şahsiyete sahip olduğunu ifade eden Eroğlu, Müsteşar Sarıkaya’nın Çevre ve Orman Bakanlığı’nı bir aile haline getirdiğini ve bütün personelin bir kaynaşma içinde olduğunu anlattı.

Duygularını “Baki kalan şu kubbede çok hoş sedalar bıraktı” sözleri ile ifade eden Bakan Eroğlu, Müsteşar Sarıkaya’nın başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her yerinde imzasının bulunduğunu belirtti.

Müsteşar Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya ise yaptığı konuşmada 7,5 yılda çok güzel şeyler yapıldığını, zorlukların üstesinden hep birlikte gelindiğini belirtti.

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın saygınlığının yurt içinde ve yurt dışında artmasının tesadüf olmadığını kaydeden Müsteşar Sarıkaya bunların gayretli ve planlı bir çalışmanın eseri olduğunu ifade etti.

Bakanlıktaki bürokrasinin daha işler hale gelmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Sarıkaya ancak bunun yeterli olmadığını ve daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi.

Başta Bakan Eroğlu’na ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Müsteşar Sarıkaya bilgi ve birikimlerini farklı zeminlerde paylaşmaya devam edeceğini belirtti.

Merasim sonunda Bakan Eroğlu Müsteşar Sarıkaya'ya hizmetlerinden dolayı bir teşekkür belgesi verdi.

 

14.09.2010