Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ayrılan Personeli İle Vedalaştı

08.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.Veysel Eroğlu, bakanlıkların yeniden yapılandırılması kapsamında kurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geçecek personeline veda etti.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda düzenlenen merasimde konuşan Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Bakanlığına bağlı çevreyle alakalı birimlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlandığını hatırlatarak, Bakanlık değiştirecek personeline bugüne kadar yaptıkları çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

''Son 4 yılda hepiniz birer destan yazdınız'' diyen Prof. Dr. Eroğlu, Avrupa Birliği müzakereleri kapsamında açılması en zor çevre faslını Türkiye'nin müzakerelerin başında açtığını, bunun büyük bir başarı olduğunu belirterek birçok ülkenin çevre faslını müzakerelerin sonunda açtığına işaret etti.

  

 

Bakanlığa bağlı çevreyle alakalı birimlerin yaptığı çalışmaları anlatan Eroğlu, Bakanlığı döneminde 15 havza eylem planı yapıldığını, 10 havza eylem planına ilişkin çalışmaların hızla sürdürüldüğünü, katı atık konusunda yapılan çalışmalarla 41 milyonu aşkın nüfusun katı atıklarının düzenli olarak toplanıp, bertaraf edildiğini, hava kirlenmesinin önüne geçildiğini, balık çiftliklerinin yüzde 99’nun taşındığını, Özel Çevre Koruma alanlarının genişletilerek, sayısının artırıldığını ifade etti. 

Bakanlık birimlerinin, genel müdürlüklerin 2015 Eylem Planları'nı hazırladığını, ''destan yazmaya'' devam edeceklerini belirten Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak çalışmalarını hızla sürdüreceklerini, yollarına kaldıkları yerden devam edeceklerini kaydetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geçen personellerine kapılarının daima açık olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.Veysel Eroğlu, ''Bir Bakan olarak değil, amiriniz, ailenizin büyüğü olarak kapımız her zaman sizlere açık. Sizlere ailelerinizle birlikte ömür boyu mutluluklar diliyorum'' dedi.

Bakanlık değiştirecek personelin özlük haklarının takipçisi olacaklarını, mağduriyet yaşanmayacağını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  personel ile tek tek tokalaşarak, yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti. 

08.07.2011