Bodrum’un Yıllardır Çözülemeyen İçmesuyu Problemi Çözüldü

14.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, “Bodrum Acil İçmesuyu Projesi”nin tamamlandığını ve 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren Bodrum ve çevresindeki Konacık, Bitez, Ortakent, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, ve Yalı Çiftliği yerleşim yerlerine içme-kullanma ve sanayi suyu verileceğini söyledi.

 

 

Bodrum Acil İçmesuyu Projesi ile Bodrum Yarımadasına yer altı su kaynakları ile Geyik Barajından su temini sağlandığını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, böylece yörenin 2040 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının karşılandığını bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, projenin resmi açılışının ise Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle daha sonra gerçekleştirileceğini söyledi.

Bodrum İçme Suyu Tesisleri ve İsale hattı 1. Kısım, Bodrum İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Bodrum İçme Suyu Tesisleri ve İsale Hattı 2. Kısım olmak üzere üç bölümden oluşan Bodrum Acil İçme Suyu Projesi, 103.000.000 TL’ye mal olmuştur.

 

13.07.2011