Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Sincan’a Kent Ormanı Müjdesi

22.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan belediye faaliyetleri hakkında bilgi alan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara’ya yeni müjdeler verdi.

Ankara Çayı’ndaki çalışmaların hızla ilerlediğini söyleyen Prof. Dr. Eroğlu, “Ankara Çayı Sincan’da da kokuya sebep oluyordu. Belediye başkanımız görüşmelerimizde ‘örnek bir çalışma yapalım’ dedi. Şimdi bunu gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Ankara Çayı projesinin Sincan kısmının 11.11.2011 tarihinde tamamlanacağını hatırlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara’ya dev bir rekreasyon alanı müjdesi verdi.

Sincan’da bulunan Belören Dağı’nın konumu itibariye çok güzel bir yerde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  buraya yapılacak Belören Kent Ormanı ve mesire alanının Ankara’nın yeni cazibe merkezi olacağını söyledi.

Belören’in muhteşem bir alan olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, Ankara, “Sincan Belören Kent Ormanı ve mesirelik alanıyla bambaşka olacak. Ankara Dünyanın en güzel başkentlerinden biri haline gelecek. Gerçekten çok güzel bir başkentimiz var daha da güzel olacak.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,“Başarılı çalışmalarını yakından takip ediyorum” dediği Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya plaket verdi. 

 

21.07.2011