Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Maksat Dövletsahedov’u Kabul Etti

26.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Maksat Dövletsahedov’u makamında kabul etti.

 

Büyükelçi Dövletsahedov görüşmede yeni görevinden dolayı hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Türkiye ile Türkmenistan arasında kalıcı dostluk kurulmasına destek sağlamak ve her iki ülke halklarını kaynaştırmak maksadıyla, İstanbul Şişli’deki “Hacıosman Tabiat Parkı”nın adının Türkmenistan’ın ilk Cumhurbaşkanına ithafen “Türkmenbaşı Tabiat Parkı” olarak değiştirilmesi talebinde bulunmuştur.

 

 

Büyükelçi Dövletsahedov bu maksatla Türkmenistan’dan bir heyetin Ağustos ayının ilk yarısında Türkiye’ye gelerek Tabiat Parkında incelemelerde bulunacağını dile getirmiş ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan gelecek heyete yardımcı olunmasını talep etmiştir.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da, tabiat parkındaki eksikliklerin giderilerek, gerekli değişikliğin yapılacağını ifade etmiştir.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca sadece Tabiat Parkı konusunda değil orman ve su konusu da dahil çölleşme, erozyonla mücadele ve toz taşınımı gibi konularda da işbirliğine ve yardıma hazır olduğumuzu vurgulamıştır.

 

 

26.07.2011