Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu DSİ Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

27.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Akif Özkaldı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ziyarette DSİ Genel Müdürlüğü çalışmaları ile önümüzde dönemde yürütülecek projeler ve hedefler hakkında brifing aldı.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada yaptığı konuşmada “Yıldırım hızıyla çalışacağız. Son sürat projeleri tamamlayarak engelleri aşarak hedefimizi yakalayacağız.”diye konuştu.

 

Projelerin takibinin en az projeleri hayata geçirmek kadar önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Projeleri yerinde incelemediğimiz sürece başarılı olmamız mümkün değil, hangi projeyi hayata geçirirseniz geçirin, olayı takip etmek neticelendirmek adına son derece önemlidir. Bu bakımdan devamlı projeleri takip etmeli, şantiyelere gitmeli, bilgi almalıyız.”dedi.

 

 

1000 Günde 1000 Gölet Projesi’ne de özel önem veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu proje çok önemli. Vatandaşımıza istihdam alanlarının açılması, içme ve kullanma suyu temini, yeraltısuyu rezervlerinin korunması, mesire ve rekreasyon alanlarının meydana getirilmesi ve mevcut depolama kapasitemizin arttırılması gibi daha pek çok faydası var bu projelerin. Bu bakımdan hızlı bir şekilde bu projeleri neticelendirmeliyiz.”diye konuştu.

 

 

Bölgesel projelere de değinen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “KOP, GAP ve DAP gibi devasa projeleri biran önce tamamlamalıyız. Hızlı davranarak zaman kaybetmekten milletimizin bizden beklediği projeleri tamamlamalı, Ülkemizin kaynaklarını değerlendirmeliyiz. ”dedi

 

 

Sulama sektörünün Ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Sulama projelerinde “5 Yıldızlı Sulama Yatırımları”na ağırlık vermeliyiz. Ayrıca su kaybını önleyen ve gelir artışı sağlayan modern sulama sistemlerine ağırlık vermeliyiz. Bu konuda önemli gelişme sağlandı. Bunu devam ettirmemiz lazım.”diye konuştu.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Ülkemize son derece önemli tesisler kazandıran DSİ, bundan böyle de vatandaşa hizmet etmeye devam edecektir. DSİ ülkemizin gözbebeğidir. Şuna eminim ki; kurulduğu günden bu yana aldığından fazlasını ülkemize geri veren DSİ yükselttiği hizmet çıtasını daha da yukarılara taşıyacaktır”dedi. 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun konuşmasının ardından DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı da DSİ ile alakalı kısa bir sunum yaparak, hedefler ve projelerle alakalı bilgi verdi.

 

 

26.07.2011