Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Makamında Kabul Etti

28.7.11

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında kabul etti.

  

 

Kabulde, gazetecilerin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ''Ankara Valiliğinin bugün aşırı sıcaklardan dolayı mesire yerlerinin kapatılması yönünde bir kararı var. Bunu Türkiye geneline yaymayı düşünüyor musunuz?'' şeklindeki soru üzerine, şu aşamada yasak getirme gibi bir düşüncelerinin olmadığını, ancak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. 

         

Haziran ayından itibaren vatandaşları sıcak havalara karşı uyardıklarını anımsatan Prof. Dr. Eroğlu, yüksek sıcaklar sebebiyle orman yangınları konusunda endişe duyduklarını, ancak aldıkları önlemlerle şu ana kadar bu konuda büyük bir sıkıntı yaşamadıklarını dile getirdi. 

         

Orman yangınlarının yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğuna işaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi.  

       

Hava durumuna da değinen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ''Ağustos ayında Temmuza göre sıcaklıkların bir miktar azalacağını tahmin ediyoruz, yağmurlar da geliyor. Bir miktar rahatlayacağımızı tahmin ediyoruz'' dedi.

          

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun geçen dönemde başarılı işlere imza attığını, özel sektör olarak kendileriyle çalışmalarda bulunduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, ''Sayın Bakan, gerek bürokrasi, gerek siyasi hayatında çözüm odaklı çalıştığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığında da başarılı olacağına inanıyoruz'' dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TOBB ile işbirliği yapacaklarını, TOBB ormanı kurulmasını planladıklarını da sözlerine ekledi.

 

28.07.2011