Kırşehir’de 2 Tesis Hizmete Açıldı, 6 Tesisin Temeli Atıldı

11.9.13

Nevşehir'de bazı merasim ve toplantılara iştirak eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu buradaki  programlarının ardından Kırşehir’in Mucur ilçesine geçti. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Mucur'da düzenlenen merasimde 2 adet tesisi hizmete açtı, aralarında Mucur Aksaklı Göleti Sulama Tesisi’ninde bulunduğu 6 adet tesisin ise temelini attı.

Toplu açılış ve temel atma merasiminde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kırşehir’e 34 milyon TL’ye mal edilecek yeni yatırımlarla geldiğini ve bu projelerin tamamlanmasının ardından çiftçilerin cebine yıllık 16 milyon TL daha para gireceğini söyledi.

Yakın zamanda çok büyük yatırımların yapıldığını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, ''Kırşehir’in 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacağız. Kısa süreli çözümler bizler için çözüm değildir. Allah nasip etti görevlendik. Daima uzun vadede çözümler sunuyoruz'' diye konuştu.

 

 

Ceviz Eylem Planını Kırşehir’de başlattıklarını ve vatandaşların gelir seviyelerini çeşitli projelerle yükselttiklerini ifade eden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu: ''Bizlerin kalbinde Kırşehir’in önemli bir yeri var. Beni Kırşehir’e üçüncü vekil olarak görüyorlar fakat ben hizmetkar olmayı tercih ediyorum. Türkiye, nereden nereye geldi. Paramızın pul etmediği yurt dışına konferanslara gitmek için borç bulduğumuz dönemler vardı. Allah’a şükür paramızdan altı sıfır atarak enflasyonla mücadele ettik. Beni çok üzen IMF’den gelenlerin devlet başkanı gibi karşılanması idi. Bizlere yeni şartlarla gelindiğinde Başbakanımız dik duruş gösterdi. Bunun üzerine IMF borcunuzu ödeyin dedi. 23 buçuk milyar dolar borcu ödeyerek IMF ile olan bağlarımızı bitirdik. Bu dönem hükümeti IMF’den para almamıştır. Sevindirici husus, IMF’nin Türkiye’den borç istemesidir.”

Başta zorunlu tasarruf fonu adı altında toplanan paraları ve key kesintileri olmak üzere iflas eden bankaların borçlarının da geri ödendiğini kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Başbakanımız tesis açmaya yetişemiyor. Yılda 350’den fazla tesis açılışı gerçekleştiriyoruz. Artık paralar değerli, para faiz lobisi yerine vatandaşa hizmet olarak gidiyor. Bizler emanetçiyiz, emanete hıyanet etmenin hesabını veremeyiz. Su probleminin İstanbul dışında da olduğunu gördük ve problemlerin tamamını uzun vadede çözdük. Büyük düşünmek ve millete sevdalı olmak budur.'' diye konuştu.

 

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sadece Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün değil Orman Genel Müdürlüğü'nün de çalışmalarını hızlandırarak devam ettiğini, son 10 yılda ceviz eylem planı, badem eylem planı gibi vatandaşa hem hizmet hem de iş olarak dönüş yaptıklarını vurgulayarak, ''Dünyanın her yerinden her şeye rahat şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bizim dışımızda da çalışan kurumlarımız var, sağlık alanında muazzam bir değişim oldu. TOKİ destan yazıyor” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış merasiminin ardından Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

10.09.2013