Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Muş’ta

13.9.13

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Muş’ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Öğretmen Lisesinde düzenlenen fidan dikme merasimine katıldı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, amcasının daha önce burada veteriner müdürü olarak görev yapması sebebiyle bölgeyle gönül bağı bulunduğunu, buradaki vatandaşlarla buluşmak ve kucaklaşmaktan mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Geçmiş dönemlerde Muş Ovası’nın ihmal edildiğini ancak bakanlığı döneminde ile önemli yatırımlar geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, "Muş Ovası gelecekte ihracat üssü olacak. Murat havzasında, Muş, Elazığ, Bingöl havzasında ne gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcu. Her şey insan içindir. Devlet insan, millet için var. Dolayısıyla Muşluların ve vatandaşımızın hizmetkarıyız. Bizim anlayışımız ve Başbakanımızın talimatı da bu yöndedir. Buraya eli boş gelinmez. Bugün buraya heybem dolu olarak geldim. Muş'a gelirken, heybemizde yatırımla geleceğiz tabi ki. Size katmer, börek, çörek getirecek halimiz yok. Buraya 152 milyon liralık yatırımla geldik. Buraya bakanlığımız tarafından yapılacak 12 projenin müjdesini vermek için geldim" dedi.

Muş Ovasında muazzam bir seferberlik başlatarak, ovanın tamamını sulayacaklarını, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bölgenin can damarı olan tarım ve hayvancılığı hak ettiği noktaya taşıyacaklarını bildirdi.

"Birlik Beraberlik ve Kardeşliğimizi Muhafaza Edeceğiz"

"Bu ezan susmasın, bu şanlı bayrak ilelebet dalgalansın diye birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza edeceğiz" diyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Birbirimizi seveceğiz. Hep birlikte büyük Türkiye'yi hazırlayacağız. Kalkınma odaklı olacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çok daha güzel bir gelecek hazırlayacağız, ve diyoruz ki; bizim büyük hedeflerimiz var. Bu topraklarda herkesin gözü var. Laz, Çerkez, Kürt, Türk, Sünni, Şii, Alevi diyelim. Bunları parçalayalım, teker teker yutalım. Planın tamamı budur. Dolayısıyla, biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza edersek, onların oyunları bozulacaktır. Ama onların bir takım hile ve desiseleri varsa, Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı vardır. Bu milletin bahtı açık, ben buna inanıyorum. Bu coğrafyada ayakta kalmanın tek yolu güçlü olmaktan, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi çok sıkı şekilde muhafaza etmekten geçiyor. Bunu yaptığımız zaman hiç kimse bize yan gözle bakamaz"

Konuşmaların ardından “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Vedat Büyükersoy, Muş milletvekilleri Faruk Işık ve Muzaffer Çakar ile lise bahçesine fidan dikti.

 Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha sonra Muş Valiliğin, ve Belediyesini ziyaret etti.

13.09.2013