Trabzon’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Ait 24 Tesisin Temeli Atıldı

15.9.13

Trabzon'da, 12’si Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 12’si ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yaptırılacak toplam 24 tesisin temeli atıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katıldığı merasim Araklı İlçe Meydanı'nda düzenlendi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmaya "Bize her yer Trabzon" diyerek başladı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, iki bakanlık olarak tek merasimde 24 tesisin temelini attıklarını hatırlatarak, "Son 8 ayda Trabzon'a 46 müjde verdik. Trabzon Trabzon olalı böyle yatırımlar görmedi. Trabzon'a ne yapılsa azdır. Trabzon’a çok büyük yatırımlar daha gelecektir. Bakanlığımızdan Trabzon'a dev yatırımlar yapılıyor ve yapılacak. Sadece DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 4 çalışmanın maliyeti 20 milyon lira olacak. Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünün de Trabzon'a yatırımları sürecek" dedi.

Türkiye'nin büyük hedefleri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, "Türkiye'yi dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına taşımak istiyoruz. Biz milletimize güveniyoruz. 21. asra mührümüzü hep birlikte vuracağız. Artık Türkiye'de hortumları kestik, artık tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkan başbakanımız ve hükümetimiz var. Bütün Türkiye'de tesisleşme açısından muazzam çalışmalar var ve bu çalışmalar aralıksız devam edecek" diye konuştu.

Bakan Erdoğan Bayraktar ise insanların hayat seviyesini, kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirterek, "Çalışmalarımıza bundan sonra çok fazla hız vereceğiz. Amacımız insana hizmet etmek. Biz hizmet siyaseti yapacağız" dedi.

Türkiye'nin geliştiğini vurgulayan Bayraktar, şöyle devam etti:

"Türkiye gelişiyor, kalkınıyor. Türkiye'nin her noktasında arı gibi çalışılıyor. Ülke genelinde 200 civarında canlı şantiye var. Türkiye kalkınmaya başladığı zaman, kredi notları arttığı zaman, yabancı yatırımlar gelmeye başladığı zaman bazı olaylar yaşandı. Mayıs ayı bir sıçrama noktası, birinci lige çıkma noktasıydı. Gezi Parkı gibi hiç yoktan bir mesele çıkartıldı. Türkiye’nin önünü kesmek için bu mesele çıkartıldı ama ne oldu aradıklarını bulamadılar"

Bayraktar, yerel seçimlerin yaklaştığına işaret ederek, "Önümüzdeki seçimde Trabzon'da 18 ilçenin tamamına talibiz. İnşallah hepsini de alacağız. Mahalli idareler seçiminden sonra yeni ufuklar açılacak, projeler daha da artacak" diye konuştu.

Bayraktar, Türkiye'nin artık kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olduğunu, borç alan değil borç veren bir ülke konumuna geldiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Eroğlu ve Bayraktar ile protokol üyeleri butona basarak yaklaşık 225 milyon liraya mal olacak 24 tesisin temelini attı.

15.09.2013