Bartın'a 4 Tesis...

27.9.13

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi bahçesinde Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında düzenlenen fidan dikimi ile 1 tesisin açılışı ve 3 tesisin toplu açılışı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, şehre "heybesi dolu" geldiğini söyledi.

Şehre 40 milyon lira maliyetli 20 proje müjdesiyle geldiğini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın'a daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

 

Prof. Dr. Eroğlu, şehri 1998'de yaşanan sel felaketiyle hatırladığını anlatarak, şunları kaydetti:

 

"O dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İSKİ Genel Müdürüydüm. O zaman Bartın'da çok büyük bir sel felaketi oldu. O zaman İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Başbakanımız 'Buraya derhal ekip gönderilim' dedi. Ben de bütün ekipmanımız ve 2 bin kişiyle buraya geldim. Burada vatandaşlarımıza çok büyük yardım yapmıştık. Bartın Irmağı'nın denize çıkış noktasına neredeyse dağ kayacaktı. Irmağın denizle irtibatı kesilecekti. Oradaki dağı sessiz sedasız kaldırdık. Bartın'ı da çok büyük bir felaketten kurtardık. İleride bu hadisenin kitabını yazacağım."

Dere ıslahlarına çok önem verdiklerine işaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın Irmağı'nı peyzaj düzenlemesiyle dünyanın en güzel ırmaklarından birisi haline getireceklerini, estetiğe büyük ehemmiyet verdiklerini vurguladı.

 

Baraj İnşaatları

Şehirdeki Kirazlıköprü Barajı inşaatının daha ünce "kaplumbağa hızıyla" ilerlediğini dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bu barajı çok hızlı bir şekilde bitireceğiz. Kozcağız'da da 'baraj istiyoruz' dediler. Projenin yapım talimatını vermiştik. Kozcağız Barajı'nın her şeyi bitti, yapım ihalesini yapıyoruz. Bu sene belki temel atacağız. Bizim açımızdan her şey millet içindir. Çok büyük hizmetlere imza atıyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin 2023 Hedefi

Büyük hedefleri olmayan milletlerin tarih sahnesinden silineceğini ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, "Hedeflerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Türkiye'yi 2023 yılında dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına taşıyacağız." ifadesini kullandı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında 20 milyonluk Milli Eğitim camiasının her bir ferdi için fidan dikeceklerini sözlerine ekledi.

 

Törene Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Vali Ali Çınar, Milletvekili Yılmaz Tunç, DSİ Genel Müdür Vekili Ömer Özdemir, Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi, diğer yetkililer ve vatandaşlar iştirak etti.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Eroğlu, diğer ilgililer ile öğrencileri kürsüye çağırarak tesislerin temel atma ve açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra öğrencilerle okulun bahçesine fidan diken Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu öğrencilere fidan dağıttı.

27.09.2013