Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 5 Yatırım Müjdesiyle Afyonkarahisar’da

17.10.13

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenen bayramlaşma merasiminde 5 yatırım müjdesini açıkladı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada, "Yaptığımız her şey millet için. Bütün gayemiz, hoş bir seda bırakmaktır. 'İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır' düsturuyla hareket ediyoruz" ifadesini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'de destanlar yazıldığını vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, yurt dışından bakıldığında bu durumun daha iyi anlaşılabildiğini bildirdi.

Birkaç gün ünce Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Su Zirvesine katıldığını hatırlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye'de su konusunda yaşadıkları deneyimleri bu toplantılarda anlattığını ifade etti.

Artık dünyada başı dik, büyük bir Türkiye bulunduğunu anlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:
“Macaristan'da pek çok ülkenin bakanlarıyla temaslarda bulundum. Bu görüşmelerde, tecrübelerimi karşılıklı olarak paylaşma imkanı buldum. Birçok ülke, ekonomilerinde 'Yüzde yarım büyüme sağlar mıyız?' diye düşünüyor. O kadar ümitleri var ama dünyadaki krize rağmen Türkiye'de yüzde 4,4 büyüme var. Dört dörtlük büyüme olduğunu söyleyince herkes hayret ediyor. Ancak büyük hedefi olan milletler yükselir. Biz büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Atalarımıza layık olmak için gece gündüz çalışacağız. Buna mecburuz çünkü bütün İslam aleminin güzü Türkiye'de. Bütün Müslümanlar bundan mutlu olacaktır. Türkiye'nin yıldızı parlak, bahtı açık diye görüyorum."

Türkiye'de sadece ekonomik bakımdan gelişmeler yaşanmadığına işaret eden Prof. Dr. Eroğlu, akla hayale gelemeyen yatırımlar yapıldığını bildirdi.

"Kıbrıs'a asrın projesi yapılacak" denilse kimsenin inanmayacağına dikkati çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Şu anda dünya, '80 kilometrelik denizi bunlar nasıl geçecek?' diye bekliyor. İlk defa askıda geçiyoruz. Deniz yüzeyinden 250 metre aşağıda, denizin içine boruları asarak geçeceğiz. Bu kardeşinizin fikridir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) göbeğimizden anavatana bağlayacağız" diye konuştu.

Daha sonra yatırım bedellerinin toplamı 40 milyon lira olan Sultandağı Kırca, Sandıklı Bekteş, Hocalar Yeşilhisar, Merkez Kızıldağ göletleri ve sulamaları ile Merkez Çetinkaya Teknik Endüstri Meslek Lisesi müjdeleri açıklandı. Açıklamaların ardından bayramlaşma merasimi yapıldı.

Şuhut’ta Bayramlaşma

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar merkezdeki bayramlaşmanın ardından memleketi Şuhut ilçesinde düzenlenen merasimle belediye düğün salonunda vatandaşlarla bayramlaştı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Şuhut’ta olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, Türkiye'nin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

Mısır, Arakan ve Suriye'de zulüm olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, "İnşallah istikrar sayesinde Türkiye ayağa kalkacak. Türkiye bütün İslam aleminin de sigortası, bunun bilinmesinde fayda var. Bunun için de çok çalışmamız lazım. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yolu çok güçlü olmaktan geçiyor. Mutlaka güçlü ve diri olacağız. Biz de bunun için çalışıyoruz, gayemiz budur. Bu düşünce, şevk ve heyecanla çalışıyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de eserler bıraktıklarını, bırakmaya da devam edeceklerini kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha güçlü olmak için çalışmak mecburiyetinde olduklarını söyledi.

Türkiye'nin yıldızının parlak olduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Geriye dönüp baktığımızda Türkiye şahlanışa geçti. Bu asra hep birlikte mührümüzü
vuracağız" ifadesini kullandı.

Şuhut'a yapılan tesisleri de anlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ilçeye belediye hizmetlerinin dışında yapılan yatırımların bedelinin yaklaşık 300 milyon lira olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu vatandaşlarla bayramlaştı.

16.10.2013