Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Memleketi Afyonkarahisar’da Hemşerileriyle Bayramlaştı

19.10.13

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu memleketi Afyonkarahisar’da hemşerileriyle bayramın 4. günü de bayramlaşmaya devam etti.

Çayırbağ beldesini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de muhteşem bir dönüşüm olduğunu, milletin yatırımlara, hizmete susadığını söyledi.

Geçmişte Türkiye'de temellerin atıldığını ve atılan temellerin unutulduğunu anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Atılan temeller yıllarca yılan hikayesine dönerdi. Bir dere ıslahı bir proje veya bir hastane binası 15-20 yılda bitmezdi" diye konuştu.

Türkiye'de yatırımların doludizgin devam ettiğini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ülke ekonomisinin geliştiğini bildirdi.

Daha sonra Fethibey ve Susuz beldelerinde bayramlaşma merasimlerine katılan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Susuzda yaptığı konuşmada, her bayramda olduğu gibi Kurban Bayramı'nı da memleketi Afyonkarahisar'da geçirdiğini, vatandaşlarla kucaklaştığını söyledi.

Ramazan Bayramı'nda 12 ilçeyi ziyaret ettiğini belirten Prof. Dr. Eroğlu, "Bu kez 'kalan 4 ilçemizi ve beldelerimizi gezelim, vatandaşlarımızla kucaklaşalım, bayramlaşalım' dedik. Bayram'ın ikinci gününden itibaren beldelerimizi, ilçelerimizi geziyoruz. Susuz'un da günlümde ayrı bir yeri var. Susuzlular'a ayrı bir sevgim var. Bugün de sizlerle birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum" diye konuştu.

Çok çalıştıklarını, gayret ettiklerini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü milletimizin hizmete, yatırımlara ihtiyacı var. Refah seviyesinin artması gerekiyor. Dünyada güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç var. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Pek çok meseleleri çözdük. Çözülmez denilen pek çok meseleleri çözdük. En büyük problem ekonomiydi. Ekonomi problemini çözdük. Krize rağmen büyüyoruz. Krize rağmen dövizimizi artırıyoruz. IMF'ye olan borçlarımızı ödedik. Bunlar kolay değil. Daha güzel hizmetler yapacağız. Türkiye'de her noktada içinizden biri olan bu kardeşinizin mutlaka bir eseri var. Çünkü Türkiye'nin ihtiyacı var. Susuzluk problemi vardı netice itibariyle Edirne'den Kars'a, Şırnak’tan İzmir'e kadar 58 şehir susuzdu. Nasıl ki İstanbul'a su verdik. Tüm Türkiye'nin sorunlarını çözüyoruz. Benim bütün hayalim şuydu, köklü çözüm gerçekleştirmek. Günü kurtaracak çözümler en kütü çözümlerdir ama biz şimdi en az 30 yıl sonrasını düşünüyoruz. Meseleyi çözünce köklü çözmek gerekiyor."

Daha sonra İscehisar ilçesine ile Beyyazı ve Çıkrık beldelerine geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada da vatandaşlarla biraraya geldi.

18.10.2013