Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize’de…

13.6.14

Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize’de Valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde katıldı.

Son iki yılda Rize'ye defalarca geldiğini ve birçok eseri hizmete kazandırdıklarını aktaran Başbakan Sayın Erdoğan, mahalli seçimler öncesindeki mitingi tarihi bir buluşma olarak niteleyerek, "Ne dedim size o gün, 'inşallah en kısa zamanda sizlere hem teşekküre geleceğim, hem de yeni açılışlarla müjdeye geleceğim.' 2,5 ay sonra şimdi tekrar huzurunuzdayız, Rize'yi yine özledik. Baktık açılışı yapılacak eserler hazır, birkez daha koştuk, geldik" dedi.

123 Milyon Lira Tutarında, 18 Eser ve Hizmet

Bugün de 123 milyon lira tutarında, 18 eser ve hizmetin açılışını yaptıklarını, bunlar arasında üniversitenin onkoloji bölümünün de bulunduğunu bildiren Sayın Erdoğan, artık bölgedeki kanser hastaların uzak şehirlere gitmelerine gerek kalmayacağını ifade etti.

Çay fabrikalarının kapasite artırımını resmi olarak bugün gerçekleştirdiklerini dile getiren Başbakan Sayın Erdoğan, "Pazar'da bir endüstri meslek lisesi ve üç atölye binasını tamamladık, onu bugün Pazar'a kazandırıyoruz. Pazar'a aynı zamanda köprü. Hemşim Deresi ıslah inşaatı, toplum sağlığı ve aile merkezini de bugün açıyoruz. Ardeşen'de kültür merkezi, yol düzenlemeleri, sahil parkı düzenlemelerini bugün resmen açıyoruz. Güneysu'ya bir tabiat parkı, Fındıklı'da dere ıslah çalışması, Çayeli'nde Sağlık Evi tamamlandı, bunları da bugün resmen açıyoruz" diye konuştu.

Rize’ye Tam Olimpik Yüzme Havuzu

Rize'ye bir yarı olimpik yüzme havuzu kazandırdıklarını bunun da resmi açılışını bugün yaptıklarını bildiren Sayın Erdoğan, kente bir de tam olimpik yüzme havuzu yaptıklarını kaydetti. Stadyumun hemen yanında spor salonu inşa ettiklerini anlatan Başbakan Sayın Erdoğan, bu iki tesisinde çok kısa zamanda bitirilerek, Rize'nin hizmetinde olacağını dile getirdi.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Fırtına Vadisi, Kano ve Rafting Spor Turizmi Projesi'ni hizmete sunacaklarını, özel bir kuruluşun 50 milyon lira tutarındaki dolum tesisinin açılışını da yapacaklarını kaydetti. Tüm bu hizmet ve eserlerin Rizelilere hayırlı olması temennisinde bulunan Başbakan Sayın Erdoğan, eserlerin inşasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Başbakan Sayın Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindekilerle yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan Sayın Erdoğan, daha sonra Kendirli ilçesine canlı bağlantı yapılarak, yapımı gerçekleştirilen CNG tesisinin açılışı gerçekleştirdi. Sayın Erdoğan bu tesisin dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğalgaz tesisi olduğunu ifade etti.

Toplu açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım, Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga, bölge milletvekilleri, Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap da katıldı.

13.06.2014