Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da

23.6.16

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar’a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Vali Aziz Yıldırım'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında gazetecilerin sorularını da cevaplayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilerin Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki orman yangınına ilişkin bir sorusu üzerine,  "Tüm helikopter, uçak ve arazözlerimiz bu bakımdan mükemmel, hiç bir sıkıntımız yok." diye konuştu.

Rum tarafı isterse hazır helikopter ve uçaklarının olduğunu belirten Prof. Dr. Eroğlu “Hava araçlarımız Antalya ve Silifke’de hazır bekliyor. Kıbrıs'a dahi müdahale edecek durumdayız ama Güney Kıbrıs bir tarihte susuz kaldı. 'Su verelim, petrol verelim' dedik. Oradaki papazlar, 'Türk'ün suyunu veya akaryakıtını kullanmak caiz değildir' demiş. Onlar papazlara sormadan bu işleri yapamıyorlar ama papazlardan izin alırlarsa, gidip yangını söndüreceğiz veya tamamen yanacak" diye konuştu.

Bir başka gazetecinin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Kıbrıs Rum kesiminde süren yangınlara Türkiye'nin yardım önerisine ilişkin, "Rum tarafı böylesine hassas bir durumda ve bu insani yaklaşım karşısında bile bundan avantaj elde etmeye çalışıyor. Türk uçaklarını ve helikopterini Rum tarafına indirmeye çalışıyor. Bu bizim kabul edebileceğimiz bir şey değil" hatırlatılması üzerine ise, Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Öyle bir numara yok. Kusura bakma, orası bizim için Güney Kıbrıs Rum kesimidir. Ancak anlaşma olursa o zaman. Türkiye büyük bir ülke, merak etmeyin. Gümbür gümbür geleceğe doğru büyük adımlar atıyoruz. Eninde sonunda yardım isteyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İftarda Vatandaşlarla Buluştu

Partisinin İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha sonra Kurtuluş Caddesi ve Uzun Çarşı'daki esnaflarla sohbet etti ve ardından den Şuhut ilçesindeki Emine Erdoğan İlim ve Kültür Merkezini ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra Şuhut’ta annesi ve babası adına verdiği iftarda vatandaşlarla buluştu.

İftarda yaptığı ramazan ayı içerisinde milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin daha arttırılması gerektiğini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Kendim de her zaman ramazan ayında muhakkak akrabalarımızla aynı sofrada bir araya geldik. Şimdi sofralar kalmadı. İşte bu mekanlarda masalarda yemek veriyoruz. Rabbim inşallah firdevs cennetlerinde buluşmayı da nasip eylesin." dedi.

Türkiye üzerindeki terör belasının bir an önce bitmesi temennisinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Rabbim, ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyen ülke ve düşmanların hilelerini onların başlarına geçirsin. Rabbim, aziz milletimizin bahtını açık eylesin. Allah sizlerden razı olsun. Bizi de çok memnun ettiniz. Tabii ki hepinizin geçmişlerinin ruhları da şad olsun. Şehitlerimiz var, şehitlerimizin ruhu şad olsun. Onlara minnet borçluyuz. Allah onlardan da razı olsun."

22.06.2016